کهنمو

296

کهنمو

کهنمو یکی از روستاهای شهرستان اسکو ، استان آذربایجان شرقی است. که در مسیر راه اسکو به روستای توریستی کندوان قرار دارد. روستای کهنمو در نزدیکی شهر اسک...

با سلام خدمت شما بیننده گرامی ! اطلاعات نمایشی در زیر از ویکی پدیا جمع آوری شده و ممکن است قدیمی یا صحیح نباشند. لطفا با نشر صحیح اطلاعات ما را یاری کنید.

معرفی روستای کهنمو

کهنمو

کهنمو یکی از روستاهای شهرستان اسکو ، استان آذربایجان شرقی است. که در مسیر راه اسکو به روستای توریستی کندوان قرار دارد. روستای کهنمو در نزدیکی شهر اسکو زادگاه ناصرالدین شاه قاجار است.

روستای کهنمو تنها روستای تولیدکننده ابریشم در شهرستان اسکو بوده و کار اصلی سکنه آن ابریشم‌ریسی است. جمعیت این روستا بیش از ۲۳۰۰ نفر می‌باشد. به دلیل قرارگرفتن در دامنه سهند از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار و در تابستان پذیرای گردشگران بسیاری است. همچنین با داشتن زیارتگاه و قدمگاه از لحاظ مذهبی مشهور است. گردو، زردآلو، سیب، عمده محصولات باغات کهنمو است.
کهنمو از قدیمی‌ترین دهکده‌های شهرستان اسکو در استان آذربایجان شرقی به حساب می‌آید. حمام قدیمی، عمارت ناصری، سنگ‌های صخره‌ای، شاه‌کران، عمارت مسجد جامع، قبرستان قدیمی و … از قدمت کهن این روستا حکایت می‌کند. علاوه بر این‌ها، بافت قدیمی به طول ۱۵ کیلومتر آبادی در طول رودخانه، نشانگر مدنیت در درازای تاریخ در این روستا است. .

پانویس

خاطرات شما از سفر به کهنمو نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این روستای سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.