سیلاب (آذرشهر)

568

سیلاب (آذرشهر)

سیلاب یکی از روستاهای زیبای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان شیرامین بخش حومه شهرستان آذرشهر واقع شده‌است. این روستا مابین شهرهای آذرشهر و عجب ش...

با سلام خدمت شما بیننده گرامی ! اطلاعات نمایشی در زیر از ویکی پدیا جمع آوری شده و ممکن است قدیمی یا صحیح نباشند. لطفا با نشر صحیح اطلاعات ما را یاری کنید.

معرفی روستای سیلاب (آذرشهر)

سیلاب (آذرشهر)

سیلاب یکی از روستاهای زیبای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان شیرامین بخش حومه شهرستان آذرشهر واقع شده‌است. این روستا مابین شهرهای آذرشهر و عجب شیر واقع شده است. عمده فعالیت مردم این روستا کشاورزی و دامداری و رانندگی خودرو سنگین و نیمه سنگین می‌باشد. در سالیان اخیر تحصیل کرده‌های این روستا زیاد بوده و در مشاغل پزشکی و مهندسی واستادی دانشگاهی و معلمی و … افرادی را به جامعه تحویل داده است که در شهرهای مختلف کشور مشغول به کار می‌باشند مردم روستا هم در زمان انقلاب و هم در جنگ دفاع مقدس در عرصه حضور داشتند که یکی شهید پرور ترین روستا ها می باشد .

از محصولات کشاوری روستا می توان به گردو ، بادام ، انگور ، گندم و جو اشاره نمود .که انگور باکیفیت این روستا معروف است. این روستا از اطراف با روستاهای الوانق و دهستان شیرامین و خانقاه و چوپان کره هم‌مرز است.

روستای سیلاب با دریاچه ارومیه حدود ۵ کیلومتر فاصله دارد. این روستا در دامنه کوه قدم (قدم داغی) واقع شده که از طرف شرق و غرب در حال گسترش است. مردم این روستا مردمان بسیار مهمان نواز وخوش رفتاری میباشند.

.

منابع

  • «نتایج سرشماری ایران در سال ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار. بایگانی‌شده از روی نسخه اصلی در ۲۱ آبان ۱۳۹۲.

خاطرات شما از سفر به سیلاب (آذرشهر) نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این روستای سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.