شریفلو

171

شریفلو

شریفلو یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان لیلان جنوبی بخش لیلان شهرستان ملکان واقع شده‌است اهالی این روستا مردمانی شریف ، پرآوازه ...

معرفی روستای شریفلو

شریفلو

شریفلو یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان لیلان جنوبی بخش لیلان شهرستان ملکان واقع شده‌است اهالی این روستا مردمانی شریف ، پرآوازه و میهمان نوازی دارند،در حیاط های یک یک این روستائان درختاتی سرسبز روییده است که در فصل تابستان تا پاییز در زیر سایه آنها نشسته تا پاسی از شب به گفتگو مپیردازند،این روستا در برابر روستاهای دیگر و در منطقه یک روستای زیبا است که حیاط های پوشیده از چمن درخت میباشد.

موقعیت مکانی

این روستااز طرف شمال به جاده تهران-زنجان و از طرف جنوب به دیار باکری‌ها می‌پیوندد و از طرف شرق به جاده میاندواب -شاهیندژ و از طرف غرب به رود لیلان چایی می‌پیوندد.

جمعیت

این روستا دارای 350 خانوار و 1030 نفر جمعیت می‌باشد.

محصولات این منطقه

از مهمترین محصول‌های کشاورزی این روستا به انگور و سیب یا به هلو می‌توان اشاره کرد که انگور این روستا شهرت فروانی در تمام منطقه شمال غرب دارد ، درضمن در فصل اخرهای پاییز سالن های تولید پرورش قارچ هم میتوان اشاره کرده نیاز روستا و اطراف شهرها را هم فراهم میکند .

منطقه‌های دیدنی

از منطقه‌های دیدنی این روستا می‌توان به کانال آب که از کنار روستا عبور می‌کند اشاره کرد و همچنین کوه قطور داغ و باغ‌های سیب و انگور از ان نام برد و در فصل بهار هم میتوان شنا کردن در این کانال اشاره نمود اما کسی که فنون شنا کردن در کانال را نداشته باشن اکیدا توصیه نمیشود.

منابع

  • «نتایج سرشماری ایران در سال ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار. بایگانی‌شده از روی نسخه اصلی در ۲۱ آبان ۱۳۹۲.

خاطرات شما از سفر به شریفلو نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این روستای سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.