هماگ بالا

262

هماگ بالا

هماگ بالا، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بندرعباس در استان هرمزگان ایران است. خانواده‌ها اصلی خانواده های اصلی این روستا باقرز...

با سلام خدمت شما بیننده گرامی ! اطلاعات نمایشی در زیر از ویکی پدیا جمع آوری شده و ممکن است قدیمی یا صحیح نباشند. لطفا با نشر صحیح اطلاعات ما را یاری کنید.

معرفی روستای هماگ بالا

هماگ بالا

هماگ بالا، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بندرعباس در استان هرمزگان ایران است.

خانواده‌ها اصلی

خانواده های اصلی این روستا باقرزاده‌همائی و پورهمائی و آشیان و پورباقری هستند.

بهشت هرمزگان

منطقه هماگ بالا با قله ۳۲۶۷ متری هماگ بزرگ‌ترین کوه استان هرمزگان را در خود جای داده است و در زمستان برف را به خود مشاهده می‌کند که همین باعث جذب کوهنوردان و گردشگران زیادی به این منطقه می شود.این منطقه به خاطر آب و هوای خوب خود به بهشت هرمزگان شهرت دارد.

مکان های مذهبی

مرقد مطهر امامزاده شاه صفی‌الله(ع) از فرزندان امام موسی کاظم(ع) در این روستا خوش آب و هوا قرار دارد.

پیشه و شغل

پیشه و شغل اصلی مردم این روستا باغداری و دامپروی است. محصول اصلی کشت این روستا نارنگی و مرکبات و خرما می‌باشد. و دام اصلی آن ها نیز گوسفند و بز است.

مسیر دسترسی

این منطقه آب و هوایی متمایل به مناطق کوهستانی غرب کشور از جمله سی سخت دارد که برای گردشگری در منطقه جنوب کشور یک ظرفیت دست نخورده است. افراد می‌توانند از بندرعباس به سمت سیرجان حرکت کنند و در دوراهی به سمت سیاهو بپیچند و از سیاهو عبور کنند و با عبور از یک سربالایی پرشیب به منطقه ای می رسند که دوراهی است که سمت راست به احمدی و سمت چپ به هماگ می رود و با عبور از روستای بیخ و هماگ پایین می‌توان به هماگ بالا رسید و از چشمه ها و کوهستان سرسبز این منطقه لذت برد.

جمعیت

این روستا در دهستان سیاهو قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰، جمعیت آن ۴۲۵ نفر (۱۳۸خانوار) بوده‌است.

جستارهای وابسته

  • فهرست روستاهای ایران
  • هماگ پایین

منابع

  • «نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰». درگاه ملی آمار ایران. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱ ژانویه ۲۰۱۳.

www.irandeserts.com/content/article/منطقه-حفاظت-شده-کوه-هماگ.htm

خاطرات شما از سفر به هماگ بالا نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این روستای سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.