کولغان تومان عبدالله

227

کولغان تومان عبدالله

کولغان تومان عبداللهكه نام آن برگرفرته از عبدالله ارچنگ ملقب به (عبدالله شتر) که بناینگذار مقام نبی خضر زنده و مالک اصلی اغلب زمینهای کولغان که کل قری...

با سلام خدمت شما بیننده گرامی ! اطلاعات نمایشی در زیر از ویکی پدیا جمع آوری شده و ممکن است قدیمی یا صحیح نباشند. لطفا با نشر صحیح اطلاعات ما را یاری کنید.

معرفی روستای کولغان تومان عبدالله

کولغان تومان عبدالله

کولغان تومان عبداللهكه نام آن برگرفرته از عبدالله ارچنگ ملقب به (عبدالله شتر) که بناینگذار مقام نبی خضر زنده و مالک اصلی اغلب زمینهای کولغان که کل قریشیها یا اغلب آنها نسلشان به این بزرگ مرد کولغان برمیگردد،(( این روستا در کشاورزی و دامداری امرار معاش میکردند تا اینکه در چند سال اخیر و با بی اطلاعی مالکان اصلی زمینهای کولغان قرار و مداری با چند شخص که نه مالک زمینی در روستا هستند و نه صاحب قرار و به دور از چشم همه در یک مراسمی و با گرفتن هدایای هنگفتی زمینهای آن روستا به چند شرکت که در آنجا تا به امروز بعنوان فعالیت در حوزه پرورش میگو فعال میباشند و آن وجهه طبیعی و اصلی روستا را به‌طور چشمگیر دگرگون کردند)) در کل روستایی از توابع بخش قلعه قاضی شهرستان بندرعباس در استان هرمزگان ایران است.

جمعیت

این روستا در دهستان قلعه قاضی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۲۷ نفر (۲۱خانوار) بوده‌است فامیل های قریشی-خوشدل-خادمی شاکری زحمت پیشه .

منابع

  • «نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار ایران. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱ ژانویه ۲۰۱۳.

خاطرات شما از سفر به کولغان تومان عبدالله نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این روستای سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.