سیاه‌گاو

255

سیاه‌گاو

سیاه گاو، روستایی از توابع بخش سراب‌باغ شهرستان آبدانان در استان ایلام ایران است. جمعیت این روستا در دهستان سراب باغ قرار...

با سلام خدمت شما بیننده گرامی ! اطلاعات نمایشی در زیر از ویکی پدیا جمع آوری شده و ممکن است قدیمی یا صحیح نباشند. لطفا با نشر صحیح اطلاعات ما را یاری کنید.

معرفی روستای سیاه‌گاو

سیاه‌گاو


سیاه گاو، روستایی از توابع بخش سراب‌باغ شهرستان آبدانان در استان ایلام ایران است.

جمعیت

این روستا در دهستان سراب باغ قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۱۳ نفر (۲۲خانوار) بوده‌است.

دریاچه دوقلو سیاه گاو

  • سیاه گاو، دریاچه‌ای است دوقلو، آبی کبود و آرام در میان کبیر کوه ایلام. وجه تسمیه این دریاچه به نزدیک‌ترین روستای اطراف آن یعنی روستای سیاه گاو بازمی‌گردد.

دو دریاچه زیبا به وسیله کانالی طبیعی به عرض ۸متر و عمق ۴متر به طول ۷۰متر به هم مرتبط هستند. این دو دریاچه دارای آبی زلال هستند به طوری که می‌توان تا عمق ۳۰متری آن را که شبیه آکواریوم پر از ماهی است، مشاهده کرد. مقدار املاح موجود در دریاچه دوقلوی سیاه گاو مختلف متغیر است لذا دریاچه‌ها از نظر ترکیب شیمیایی به دریاچه‌های آب شیرین، آب شور و تلخ مزه تقسیم می‌شوند.

منابع

  • «نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار ایران. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱ ژانویه ۲۰۱۳.

خاطرات شما از سفر به سیاه‌گاو نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این روستای سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.