نیزل

189

نیزل

نیزل، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان مریوان در استان کردستان ایران است نام برخی از کوهها و مراتع و اراضی نێزل:قهڵوهزه ، ئاڵیهر،سهرتهنوره،بنجۆ،کانی...

با سلام خدمت شما بیننده گرامی ! اطلاعات نمایشی در زیر از ویکی پدیا جمع آوری شده و ممکن است قدیمی یا صحیح نباشند. لطفا با نشر صحیح اطلاعات ما را یاری کنید.

معرفی روستای نیزل

نیزل

نیزل، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان مریوان در استان کردستان ایران است نام برخی از کوهها و مراتع و اراضی نێزل:قهڵوهزه ، ئاڵیهر،سهرتهنوره،بنجۆ،کانی سێف،خهڕاتان،هانهسهرده،کهڵهکهجاڕ،سیسوه، شیوڵان، وهزهبیل،کونامار،نایش،داڵێ، پیرمحهمهد(گۆڕستانی شههیدان)،قوڵینگ و قاز، سورهههمروان،ئاسنگهران،سورهتو،کۆتهبڕ،زهوی سهوزه، بانهولان ، بانباخچه، بهردهڕهش، ههرهسکۆ، دهرهپیازان،کانی کوچهڵه، ههلاجان. شغل مردم روستا : باغداری ، دامداری و کشاورزی سال لوله کشی آب شرب روستا:١٣۵۶ سال تاسیس مدرسه ابتدایی :

جمعیت

این روستا در دهستان کوماسی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۲۲ نفر (۵۵خانوار) بوده‌است.

منابع

  • «نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار ایران. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱ ژانویه ۲۰۱۳.

خاطرات شما از سفر به نیزل نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این روستای سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.