قادرآباد (مریوان)

53

قادرآباد (مریوان)

قادرآباد ، روستایی از توابع بخش سرشیو شهرستان کلاترزان در استان کردستان ایران است.قادرآباد توسط قادربیگ بابان که از طایفه بابان بوده آباد شد.قادر بیگ ...

معرفی روستای قادرآباد (مریوان)

قادرآباد (مریوان)

قادرآباد ، روستایی از توابع بخش سرشیو شهرستان کلاترزان در استان کردستان ایران است.قادرآباد توسط قادربیگ بابان که از طایفه بابان بوده آباد شد.قادر بیگ که از بیگان بابان بوده و پسرمحمد سعید بیگ فرزند حسین بیگ بابان و فرزند حاجی ابراهیم بیگ بابان می‌باشند (شایان ذکر است که حسین بیگ و حاج ابراهیم بیگ بابان خود مالک و خان شهرهای اطراف سلیمانی عراق بوده‌اند که به ابراهیم آباد و خه لوذه شهرت داشته‌اند )قادر بیگ به محمد بیگ بابان که برادر احمد بیگ بابان بوده می‌رسد.

قادر بیگ بابان( ۱۳۰۷_شهری در عراق)( ۱۳۷۷ _سنندج ایران) که تنها پسر محمدسعیدبیگ بوده و قادربیگ دو همسر از خانواده‌های بابان و اردلان دارد که حاصل این ازدواج ۵پسر و۴دختر میباشد قادر بیگ علاقه زیادی به اشعارکردی داشت .

جمعیت

این روستا در دهستان گلچیدر قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۷۶ نفر (۳۶خانوار) بوده‌است.

منابع

  • «نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار ایران. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱ ژانویه ۲۰۱۳.

خاطرات شما از سفر به قادرآباد (مریوان) نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این روستای سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.