تماشاگران جام جهان پهلوان تختی کارت ملی همراه داشته باشند

تماشاگران جام جهان پهلوان تختی کارت ملی همراه داشته باشند

402

تماشاگران جام جهان پهلوان تختی کارت ملی همراه داشته باشند

کرمانشاه- ایرنا- رییس هیات کشتی استان کرمانشاه اعلام کرد که تماشاگران رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی برای ورود به سالن باید کارت ملی به همراه داشته باش...

تماشاگران جام جهان پهلوان تختی کارت ملی همراه داشته باشند

کرمانشاه- ایرنا- رییس هیات کشتی استان کرمانشاه اعلام کرد که تماشاگران رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی برای ورود به سالن باید کارت ملی به همراه داشته باشند.

«محمدحسین محبی» روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به اینکه رقابت ها از فردا (چهارشنبه) به صورت رسمی در مجموعه ورزشی امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار می شود، عنوان کرد: چهلمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی با نام گرامی‌داشت سردار سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه عصر امروز کنفرانس فنی و قرعه کشی پنج وزن نخست رقابت ها در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار می شود، گفت: این رقابت ها از صبح فردا آغاز و تا عصر روز جمعه بیستم دی ماه ادامه دارد.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه زمان برگزاری مراسم افتتاحیه رقابت ها را ساعت ۱۶ چهارشنبه عنوان کرد و گفت: مقامات و مدیران کشوری و استانی در این مراسم حضور دارند.

محبی با بیان اینکه تماشای این رقابت ها رایگان است، گفت: علاقه مندان برای تهیه بلیط رایگان به وب سایت Www.kermanshahbelit.ir  مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: حضور در سالن مسابقات تنها با ثبت درخواست و دریافت برگه رزرو از سایت مذکور امکان پذیر است.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه برگزاری این رقابت ها را فرصتی مناسب برای توسعه کرمانشاه دانست و گفت: از این فرصت برای معرفی بهتر ظرفیت های استان کرمانشاه در بخش های مختلف، فرهنگی، گردشگری، اقتصادی، تاریخی و ورزشی استفاده خواهیم کرد.

محبی عنوان کرد: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده، نمود برنامه های معرفی کرمانشاه  را در برنامه های ویژه افتتاحیه و اختتامیه چهلمین دوره جام جهان پهلوان تختی خواهید دید.

وی تصریح کرد: کرمانشاه همیشه در رقابت های بین المللی این چنینی توانسته است به بهترین صورت ممکن وظیفه میزبانی را به انجام برساند.

رییس هیات کشتی کرمانشاه گفت: مهمترین شاخصه برای میزبانی سوای داشتن امکانات، تماشاچیان پرشور و کشتی دوست است که شکر خدا کرمانشاه یکی از سرآمدان در این مورد است.

محبی با اشاره به اینکه کرمانشاه برای دومین سال متوالی میزبان جام جهان پهلوان تختی است، گفت: جام تختی فرصت مناسبی است که جوانان جویای نام بتوانند خود را به اثبات برسانند و توانمندی های خود را نشان دهند.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه ادامه داد: این رقابت ها سکوی مناسبی برای پرتاب به سوی حرفه ای شدن کشتی گیران و تغییر تراز آنهاست.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی جام جهان پهلوان تختی دی و بهمن ماه امسال در کرمانشاه و شیراز برگزار می‌شود.

با توجه به ثبت این رقابت‌ها در تقویم سال ۲۰۲۰ اتحادیه جهانی کشتی، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی روزهای ۱۸، ۱۹ و ۲۰ دی  در شهر کرمانشاه برگزار می‌شود.

محمدحسن محبی، محسن کاوه و غلامرضا محمدی بعنوان اعضای کمیته فنی بر این مسابقات نظارت خواهند داشت.

«آشوک کومار» داور المپیکی از کشور هند بعنوان نماینده اتحادیه جهانی کشتی برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی معرفی شده است.

فدراسیون کشتی به منظور پشتوانه‌سازی در امر مربیگری از مراد محمدی، فردین معصومی، سعید ابراهیمی، احسان لشگری، صادق گودرزی و مهدی تقوی از کشتی‌گیران مدال‌آور و مطرح کشورمان، برای حضور در این مسابقات دعوت کرده است.

همچنین از تقی اکبرنژاد نیز به منظور استفاده از تجربیات ارزنده وی برای شرکت در این رقابت ها دعوت شده است.

مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام تختی نیز روزهای سه و چهار بهمن به میزبانی شهر شیراز برپا خواهد شد.

حضور در جام تختی ملاک انتخاب آزادکاران

رقابت‌های کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی در حالی در کرمانشاه برگزار می‌شود که ملاک اصلی انتخاب نفرات تیم ملی برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

به طور حتم مدعیان کسب دوبنده تیم ملی با همه توان و آمادگی در جام جهان پهلوان تختی حضور پیدا خواهند کرد تا با وجود همه سختی‌ها و مشکلات، شانس خود را برای پوشیدن دوبنده تیم ملی امتحان کنند.

با این وجود بسیاری از مدعیان در وزن‌های المپیکی حضور ندارند و برای اینکه شانسی برای حضور در المپیک داشته باشند، بنابر اعلام مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد باید از سوی هیات‌های کشتی استان درخواست تغییر وزن آنها به فدراسیون اعلام شود.

براساس اعلام «محسن کاوه» مدیر تیم‌های ملی کشتی اگر کشتی‌گیری در اوزانی غیرالمپیکی در جام تختی حضور یابد، بعد از برگزاری جام تختی شانسی برای حضور در وزن‌های المپیکی نخواهد داشت و قبل از برگزاری جام تختی باید تکلیف خودش را مشخص کند.

به طور حتم جام تختی را باید نخستین گام گشتی آزاد در راه بازی‌های المپیک بدانیم و مدعیان حضور در المپیک راه طول و درازی را پیش رو خواهند داشت.

نفرات مدال‌آور در پیکارهای کشتی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در نورسلطان قزاقستان شامل «حسن یزدانی»، «علیرضا کریمی»، «یونس امامی» و «بهنام احسان‌پور» در کنار «رضا اطری» به دلیل کسب سهمیه المپیک معاف هستند. همچنین با توجه به اینکه «امیرحسین زارع» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به طور فشرده در پیکارهای قهرمانی امیدهای جهان در مجارستان، لیگ باشگاه‌های کشور و جام آلانز روسیه و جام باشگاه‌های جهان حضور داشته از سوی کادر فنی او نیز از جام تختی معاف شد.

خاطرات شما از سفر به تماشاگران جام جهان پهلوان تختی کارت ملی همراه داشته باشند نگارش نظر

نظر خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن نظر ابتدا ثبت نام کنید.