معاون استاندار: دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر ایلام ابلاغ شد

معاون استاندار: دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر ایلام ابلاغ شد

6

معاون استاندار: دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر ایلام ابلاغ شد

ایلام - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر این استان تهیه و به شرکت آب و فاضلاب استان ابلاغ شده است....

معاون استاندار: دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر ایلام ابلاغ شد

ایلام - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر این استان تهیه و به شرکت آب و فاضلاب استان ابلاغ شده است.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستمزاد روز یکشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات عشایر استان ایلام بر ضرورت تامین آب شرب عشایر تاکید کرد و افزود: عشایر قشر مولد و زحمتکش جامعه هستند که نقش مهمی در تولید بخش اعظمی از فرآورده های لبنی و پروتئینی و همچنین صنایع دستی و گوشت قرمز دارند.

وی اظهار داشت: با توجه به ابلاغ دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر، آب و فاضلاب با همکاری امور عشایری باید بر اساس قیمت مصوب در راستای تامین آب مورد نیاز عشایر اقدام کنند.

وی از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و مدیرکل امور عشایری استان خواست تا با برگزاری نشستی در خصوص تعیین قیمت آب بهای عشایر و همچنین تامین به موقع آب عشایر استان به توافق برسند.

مدیرکل امور عشایری استان ایلام نیز در این نشست گفت: اکنون روزانه ۷۲۰ مترمکعب آب با کمک ۱۴ دستگاه تانکر به عشایر استان آبرسانی می‌شود که در روزهای گرم این میزان به روزانه به یک هزار و ۱۰۰ مترمکعب می‌رسد.

فرشاد یاسمی اظهار داشت: اکنون بهای هر مترمکعب آب بیش از ۱۰۰ هزار ریال توسط آب و فاضلاب اخذ می شود در حالی که بر اساس دستورالعمل ابلاغی این رقم شش هزار ریال است.

وی تاکید کرد: با توجه به محدودیت های اعتباری خواستار تامین آب بر اساس نرخ مصوب هستیم.

به گزارش ایرنا، جامعه عشایری استان با در اختیار داشتن یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام سالانه هشت هزار و ۱۰۰ تن گوشت قرمز، ۲۵ هزار تن شیر، ۴۶۵ تن روغن حیوانی، ۳۶۰ تن کشک و یک هزار و ۳۵۰ تن پشم تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

خاطرات شما از سفر به معاون استاندار: دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر ایلام ابلاغ شد نگارش نظر

نظر خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن نظر ابتدا ثبت نام کنید.