انقلاب اسلامی با شهادت سردار سلیمانی جان دوباره گرفت

انقلاب اسلامی با شهادت سردار سلیمانی جان دوباره گرفت

122

انقلاب اسلامی با شهادت سردار سلیمانی جان دوباره گرفت

ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه مهم ترین ویژگی حاج قاسم سلیمانی ولایت مداری و حرکت در مسیر ولی فیه بود، گفت: انقلاب ...

انقلاب اسلامی با شهادت سردار سلیمانی جان دوباره گرفت

ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه مهم ترین ویژگی حاج قاسم سلیمانی ولایت مداری و حرکت در مسیر ولی فیه بود، گفت: انقلاب اسلامی با شهادت سردار سلیمانی جان دوباره گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه پیام نور اظهار داشت: انقلاب اسلامی همچون شجره طیبه هر از چندگاهی نیازمند آبیاری است و آب زلالی که می تواند این ثمره را آبیاری کند خون پاک شهداست.

وی افزود: آن زمان که خط نفاق پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشورمان بسیاری از حقایق را وارونه جلوه دادند خون شهید بهشتی چراغ نورافشانی بود که واقعیت ها را روشن ساخت و تاثیر وحدت بخشی در کشور ایجاد کرد.

امام جمعه ایلام یادآور شد: در جریانات اخیر نیز شاهد ناآرامی هایی در کشور بودیم و برای همین دغدغه معیشت و غفلت از معنویت نیاز بود شوکی به جامعه ما وارد شود تا به انسانیت خود بازگردیم.

حجت الاسلام کریمی تبار گفت: خداوند برای اینکار کسی را انتخاب کرد که ۴۰ سال تشنه شهادت بود و اولین و آخرین خواسته وی شهادت در راه خدا و پیوستن به همرزمانش بود.

وی تاکید کرد: سردار سلیمانی مالک اشتر زمانه بود، فرمانده ای بصیر و توانمند که دشمن یارای مقابله با او را نداشت و نام ایشان بر دل آنها رعب و وحشت ایجاد می کرد.

وی اضافه کرد: وقتی دشمن طرح های خود را با بهترین استراتژیست ها شجره نوپای تشیع را که ریشه آن به سمت کشورهای دارای شیعه در حال رویش است، نشانه گرفت، برنامه جنایتکارانه خود را تحقق بخشید و سعی داشت ریشه تشیع را بخشکاند و اتصال و التحاق مذهبی را سرکوب کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام یادآور شد: حاج قاسم طرح های آنها را نقش بر آب کرد و هلال شیعی را از هندوستان و پاکستان تا عراق، یمن و شاخ آفریقا را بهم متصل کرد و جبهه مقاومت را تشکیل داد.

حجت الاسلام کریمی تبار اضافه کرد: سردار سلیمانی طعم تلخ شکست را برای اولین بار به رژیم منحوس صهیونیستی چشاند و روحیه استقلال طلبی، آزادیخواهی، اتکاء و بازگشت به خود را به وجود آمد.

وی اظهار کرد: چنین شخصیتی ما را به خود، انقلاب و رسالت سنگین مسلمانان و شیعیان جهان در این مقطع برای زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت آماده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: ثمرات خون این شهیدان به مراتب بیشتر از حیات با برکتش خواهد بود که مقدمه آن خروج نیروهای آمریکایی از کشور عراق است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین نیز در این مراسم گفت: سردار سلیمانی مرد لحظه های ناب بود و در جبهه های عراق، لبنان و افغانستان جانانه نقشه جنایتکاران را نقش بر آب کرد.

سردار جمال شاکرمی اظهار داشت: آمریکا حق دارد از چنین مقامی بترسد چرا که سردار با تفکرات راهبردی خود جریان نامشروع داعش را متوقف کرد و با حضور حاج قاسم سلیمانی روح تازه ای در جبهه مقاومت شکل گرفت.

وی افزود: حاج قاسم سطح مدیریت و فرماندهی جنگ را بین جوانان لبنانی به درجه ای رساند که امروز آنها به ما آموزش می دهند و یکی از انتقادات آمریکا به کشورمان در اختیار قرار دادن اسلحه و تجهیزات به لبنان بود.

فرمانده سپاه امیرالمومنین گفت: حاج قاسم پرورش یافته مکتب عاشورا بود و با روحیه نظامی، نگاه راهبردی و چشمان تیزبین اما متواضع ترین انسان بود.

وی تاکید کرد: در برابر این اقدام جنایتکارانه همه آمریکایی ها و همه کسانیکه دستی در این ترور داشته اند مورد هدف ما هستند و انتقام ما آتش به اختیار در گستره مقاومت و کشورهای اسلامی با نگاه راهبردی فرماندهان، شکننده، سخت، محکم و کوبنده خواهد بود.

سردار شاکرمی افزود: امروز آغاز یک بعثت جدید برای مقابله همیشگی با استکبار در منطقه خواهد بود و دستان ملت های اسلامی در اقصی نقاط عالم پرچم آزادی را بر سفارت های جنایتکار برافراشته می کنند.

وی تصریح کرد: انتقام ما با یک نگاه عاقلانه، منطقی و دقیق است که در زبان مردم، مسوولان و نخبگان جاری است و نمی گذارند خون سردار سلیمانی به هدر برود.

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بامداد روز جمعه ۱۳ دی ماه به همراه تعدادی از فرماندهان و نیروهای جبهه های مقاومت ایرانی و عراقی توسط آمریکا ترور شد و به درجه رفیع شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود..

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند..

وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد.

همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

خاطرات شما از سفر به انقلاب اسلامی با شهادت سردار سلیمانی جان دوباره گرفت نگارش نظر

نظر خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن نظر ابتدا ثبت نام کنید.