معرفی و اطلاعات کامل شهر گرمدره

7.1K

گرمدره

گَرمدَرّه شهری است در استان البرز ایران. گرمدره نزدیکترین شهر وبهترین شهر اطراف تهران است. این شهر در بخش مرکزی از توابع شهرستان کرج قرار دارد. جمعیت ...

با سلام خدمت شما بیننده گرامی ! اطلاعات نمایشی در زیر از ویکی پدیا جمع آوری شده و ممکن است قدیمی یا صحیح نباشند. لطفا با نشر صحیح اطلاعات ما را یاری کنید.

معرفی شهر گرمدره

گرمدره

گَرمدَرّه شهری است در استان البرز ایران. گرمدره نزدیکترین شهر وبهترین شهر اطراف تهران است. این شهر در بخش مرکزی از توابع شهرستان کرج قرار دارد. جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰، برابر با ۱۳۲۴۸ نفر بوده‌است.ولی طی سالیان اخیر با توجه به افزایش قیمت اپارتمان در شهر تهران جمعیت عظیمی از تهران به سوی گرمدره و به خصوص شهرک آسمان البرز وشاهد واقع در گرمدره جنوبی سرازیر گردیده است و با توجه به ساخت و ساز اپارتمانهای نسبتا لوکس و امکانات مناسب اطراف پارک بزرگ خانواده (امير اباد) در این منطقه پیش بینی می شود این افزایش جمعیت همچنان ادامه داشته و همچنان قیمت اپارتمان را در این منطقه بالا و بالاتر می برد.یکی ديگر از شهرک های مهم در حال ساخت گرمدره، شهرک آسمان البرز است، که دارای کوچه باغ ها ‌و برج های زیبایی می باشد.این شهرک دارای۲۸۰۰واحد بوده و توسط شرکت خانه گستر بنیاد مسکن در حال احداث می باشد.محيط اين شهرك كارمندي است و واحدهای این شهرک از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است.در بخشی از شهرک واحدهای تجاری پیش بینی گردیده ویکی از بزرگترین واحدهای تجاری تهران در این شهرک در حال ساخت می باشد.زندگي وسرمایه گذرای در این شهرک پیشنهاد می گردد. شهر گرمدره از سال ۱۳۸۳ بنا به تصویب هیئت وزیران به سطح شهر ارتقاء یافت. حریم شهر گرمدره که عمدتاً از شمال به ارتفاعات البرز و از جنوب به باغ‌ها و اراضی مستعد کشاورزی محدوداست و در سایر نقاط زمین‌های آن کاربری صنعتی دارند.با توجه به اینکه شهر گرمدره چسبیده به مرز ورد آورد تهران می باشد احتمال به زودی از استان البرز حذف و به شهر تهران ملحق خواهد شد.این تغییر می تواند باعث افزایش ناگهانی قیمت در گرمدره گردد.از اين لحاظ حجم ساخت وسار و حجوم مردم به گرمدره جهت خريد مسكن بسيار افزايش يافته است.وجود فضاي سبز وكوچه باغ هاي فراوان باعث گرديده تا محيط جذابي در گرمدره وبه خصوص شهرك دواخل احداث آسمان البرز ايجاد شود.

شهر گرمدره در گذشته امکانات آبی خوبی نداشت و شهرداری آن با مشکل تأمین آب آشامیدنی ساکنان روبه‌رو بود. با این حال شهرداری گرمدره خبر از افتتاح چاه آب آشامیدنی در آستانه ی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران داده است.

هم اینک مشکلات اب اشامیدنی تقریبا رفع گردیده و چاه جدید در مدار استفاده قرار گرفته است. در فصل سوم طرح راهبردی – ساختاری توسعه و عمران شهر تهران، محدوده شهر تهران مشخص گردیده است، اما نکته قابل توجه برای ساکنین گرمدره تبصره ۲ این فصل می باشد که به صورت مشخص به اظهار نظر درباره شهر گرمدره پرداخته است.

تبصره ۲ فصل سوم طرح راهبردی – ساختاری توسعه و عمران شهر تهران اعلام میدارد:

منطقه گرمدره (طبق نقشه پیوست) با توجه به اتصال کالبدی آن به شهر تهران، در صورت انجام اصلاح تقسیمات کشوری توسط وزارت کشور و انتزاع آن از شهرستان کرج، به عنوان بخشی از محدوده شهر تهران تلقی خواهد گردید . سایر نقاط محدوده تعریف و تدقیق شده به هیچ وجه قابل تغییر نخواهد بود، مگر به پیشنهاد مشترک کمیسیون ماده ( ۵) و شورای اسلامی ش ه ر تهران و تأیید شورای برنام ه ریزی و توسعه استان تهران و تصویب نهایی در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران.

منابع

  • مختصات و ارتفاع

خاطرات شما از سفر به گرمدره نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.