معرفی و اطلاعات کامل شهر نوجین

845

نوجین

شهر نوجیننوجین یکی از شهرهای استان فارس است که در بخش مرکزی شهرستان فراشبند واقع شده‌است. جمعیت این شهر بر پایه سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، ۳...

معرفی شهر نوجین

نوجین

شهر نوجین

نوجین یکی از شهرهای استان فارس است که در بخش مرکزی شهرستان فراشبند واقع شده‌است. جمعیت این شهر بر پایه سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، ۳،۷۶۹ تن جمعیت دارد. فاصله نوجین از شهر کازرون حدود ۶۰ کیلومتر و از شهر فراشبند ۳۰ کیلومتر می‌باشد.

شهردارها

  • حیدر جوکار
  • رضا محمدی
  • روح‌الله اردشیری
  • سید کمال علوی
  • حاج عطاالله جوکار

مردم

ساکنین این شهر با توجه به نزدیکی به استان بوشهر به گویش دشتستانی صحبت می‌کنند و ساکنین رستم آباد نوجین نیز که از طایفه صفی خانی ایل بزرگ قشقایی هستند به زبان ترکی قشقایی صحبت می‌کنند.

زیارتگاه

امامزاده سید نظام الدین

نسب او با یک واسطه به امام سجاد منتهی می‌شود. امامزاده نظام الدین ابن حسین الاصغر (مدفون درگردنه کوه اردلان نیشابور) ابن زین العابدین، بقعه این امامزاده در ۴ کیلومتری شهر نوجین و ۳۴ کیلومتری شهر فراشبند قرار گرفته‌است. ساختمان این امامزاده به سبک معماری جدید با ۱۵۰ مترمربع زیربنا دارای گنبد و ضریح، داخل حرم آجر سه سانتی وآیینه کاری می‌باشد؛ و همچنین دارای فضای سبز، سرویس بهداشتی و پارک بازی می‌باشد. گفتنی است که قبرستان و گلزار شهدای ۳۰ شهید دفاع مقدس و ۲ شهید مدافع حرم نیز در همین مکان مقدس ایجاد شده‌است.

تفرجگاه

یکی از مناطق گردشگری نوجین چشمه آبگرم آن می‌باشد که با داشتن قدمتی زیاد و بیرون آمده از دل کوه به منطقه‌ای زیبا جهت تفریح وشنا مبدل گردیده است که همراه با تأثیر آب درمانی در جنوب شهر باعث پوشش گیاهی متنوع و حضور پرندگان و وحوش مختلف گردیده است.

منابع

خاطرات شما از سفر به نوجین نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.