میرآباد (شهرضا)

367

میرآباد (شهرضا)

میرآباد (شهرضا)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان شهرضا در استان اصفهان ایران است. این روستا در جنوب استان اصفهان قرار گرفته است. روستای فوق از تواب...

با سلام خدمت شما بیننده گرامی ! اطلاعات نمایشی در زیر از ویکی پدیا جمع آوری شده و ممکن است قدیمی یا صحیح نباشند. لطفا با نشر صحیح اطلاعات ما را یاری کنید.

معرفی روستای میرآباد (شهرضا)

میرآباد (شهرضا)

میرآباد (شهرضا)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان شهرضا در استان اصفهان ایران است. این روستا در جنوب استان اصفهان قرار گرفته است. روستای فوق از توابع شهرستان شهرضا می باشد و زیر نظر بخشداری مرکز شهرضا فعالیت می کند. این روستا بین دو باند جاده شهرضا -آباده قرار دارد ،به صورت که از دو طرف جاده می توان وارد روستا شد. این روستا دارای قنات می باشد که باغات و زمین های کشاورزی آن به کمک این قنات ابیاری می شوند . میوه ها و محصولات این روستا : انگور.بادام.زردالو.البالو.انار .گندم.جو.یونجه.کاهو. گوجه خیار و.... می باشد. آب قنات این روستا به کمک کانال های زیر زمینی به سمت روستا هدایت می شوند .

جمعیت

این روستا در دهستان منظریه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۵۹ نفر (۵۴خانوار) بوده‌است.

منابع

  • «نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار ایران. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱ ژانویه ۲۰۱۳.

خاطرات شما از سفر به میرآباد (شهرضا) نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این روستای سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.