معامره

239

معامره

معامره، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان شادگان در استان خوزستان ایران است. جمعیت این روستا را عشایر عرب تشکیل میدهند معامره قسمتی از عشیره آلبوناظ...

با سلام خدمت شما بیننده گرامی ! اطلاعات نمایشی در زیر از ویکی پدیا جمع آوری شده و ممکن است قدیمی یا صحیح نباشند. لطفا با نشر صحیح اطلاعات ما را یاری کنید.

معرفی روستای معامره

معامره

معامره، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان شادگان در استان خوزستان ایران است. جمعیت این روستا را عشایر عرب تشکیل میدهند معامره قسمتی از عشیره آلبوناظر جزو طایفه الدورقیه هستند که نسب آن ها به قبیله معروف وبزرگ (بنی تمیم) بر میگردد. این روستا را ۳ خانواده که یک جد مشترک به نام ضاحی دارند تشکیل میشود. نام این ۳ خانواده ب((بیت عراک،بیت براک ،و بیت حجی عبیس(عباس)) است. طبق قوانین این روستا بزرگ روستا توسط افراد مسن وبزرگ خانواده ها انتخاب میکنند، وبعد از فوت بزرگ روستا بعد از تشکیل جلسه ای بین بزرگان یکی به عنوان جانشین آن انتخاب میکنند. برحسب رسم این روستا در صورت فوت یکی ازاهالی روستا به عنوان کمک به تعداد افراد ذکور لازم است مقداری پول را به صندوق روستا بدهند، تابه عنوان کمک هزینه خرج فاتحه را از دوش افراد غم دیده کم کند.

جمعیت

این روستا در دهستان جفال قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۵۸۲ نفر (۸۶خانوار) بوده‌است.

جستارهای وابسته

  • فهرست روستاهای شهرستان شادگان
  • فهرست روستاهای ایران

منابع

  • «نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار ایران. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱ ژانویه ۲۰۱۳.

خاطرات شما از سفر به معامره نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این روستای سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.