آبشار سمیرم

آبشار سمیرم

1.4K

آبشار سمیرم

۳۱٫۴۱۷۰۶۳°شمالی ۵۱٫۶۰۶۵۹۲°شرقی / 31.417063; 51.606592 آبشار سمیرم در ۴ کیلومتری شرق سمیرم و در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، در اعماق تنگه‌ای به...

معرفی آبشار سمیرم

آبشار سمیرم

۳۱٫۴۱۷۰۶۳°شمالی ۵۱٫۶۰۶۵۹۲°شرقی / 31.417063; 51.606592

آبشار سمیرم در ۴ کیلومتری شرق سمیرم و در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، در اعماق تنگه‌ای به همین نام با دیواره‌های سنگی واقع شده‌است که به همراه طبیعت سبز آن و محیط کوهستانی اطراف آبشار، خصوصاً در بهار و تابستان گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌نماید. ارتفاع آن ۳۵ متر است. در اطراف آن محل‌هایی برای استراحت و اقامت گردشگران در نظر گرفته شده‌است. شب‌های بسیار سردی دارد حتی در تابستان.

آبشار سمیرم ۹۱اُمین اثر طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت. این آبشار در سال‌های اخیر به علّت حفر بیش از حدّ چاه و کمبود بارش‌ها به شدّت کم‌آب شده و در خطر خشک شدن قرار گرفته.

آبدهی آبشار

آبدهی آبشار سمیرم به‌طور متوسط حدود ۵/۱ تا ۲ مترمکعب در ثانیه می‌باشد و شرایط محیطی خوب و آب و هوای مناسب سبب شده که گیاهان متنوعی در اطراف آبشار رشد و نمو نمایند. آب آبشار شیرین و دائمی بوده و ازچشمه‌های مزارع جوزار و چشمه عزیزخان تأمین می‌گردد.

راه دسترسی

با عبور از سمیرم به سمت شرق می‌توان به آبشار سمیرم رسید.

جستارهای وابسته

منابع

  • سایت ایران ویو

خاطرات شما از سفر به آبشار سمیرم نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.