پایش سلامت مسافران ورودی به ابرکوه

پایش سلامت مسافران ورودی به ابرکوه

129

پایش سلامت مسافران ورودی به ابرکوه

یزد - ایرنا - مسافران ورودی به ابرکوه توسط هلال احمر و با همکاری نیروی انتظامی و برخی دستگاه های اجرایی، غربالگری ، تب سنجی و پایش می شوند. عکاس : کارگر ابرقویی...

پایش سلامت مسافران ورودی به ابرکوه

یزد - ایرنا - مسافران ورودی به ابرکوه توسط هلال احمر و با همکاری نیروی انتظامی و برخی دستگاه های اجرایی، غربالگری ، تب سنجی و پایش می شوند. عکاس : کارگر ابرقویی

محسن صادقیان روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه این طرح تا ۲۰ فروردین ماه ادامه خواهد داشت افزود: از ورود هر گونه خودروی غیرساکن به هریک از مناطق شهرها و روستایی استان یزد جلوگیری خواهد شد و همچنین با هرگونه تخلف از این قانون با توقیف یک ماهه خودرو و جریمه پانصد هزار تومانی برخورد می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به عدم کاهش سفرهای نوروزی نسبت به قبل گفت: تردد همه خودروها از جاده‌های مواصلاتی یزد پلاک به پلاک آماربرداری می‌شود و نسبت به سال قبل کاهش چشمگیری ثبت شده، ضمن اینکه از ورود همه خودروها با پلاک غیرساکن به شدت جلوگیری می‌شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در پاسخ به سوال ایرنا در زمینه بارش‌های اخیر و برنامه‌ریزی در مقابله با سیل احتمالی اظهار داشت: با توجه به تجربه سال گذشته و بارندگی‌هایی که در استان یزد صورت گرفت به صورت مرتب حوزه آب و هوایی رصد و دستورت لازم به ادارات مرتبط ابلاغ شده، همچنین آب منطقه ای، جهادکشاورزی و شهرداری‌ها بازدیدهایی از سیل بندهای خاکی در دستور کار داشته و هر گونه نقص احتمالی برطرف کرده و اگر مورد خاصی پیش آید آمادگی لازم برای مقابله وجود دارد.

صادقیان افزود: مسیر رودخانه قدیمی یزد نیز در سال گذشته بازگشایی شد و به خصوص در بلوار دانشجو و اتصال به بخشی که قبلا باز بوده، مورد پیگیری قرار گرفت و در حال حاضر آزادسازی بخشی از منازل مسکونی و مذاکره با مجموعه برق و اوقاف برای آزادسازی و بازگشایی حریم رودخانه در حال انجام است که اگر توافقات حاصل نشد از طریق قوه قضاییه پیگیری‌های قانونی صورت خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود و با اشاره به فعالیت‌های حوزه بازآفرینی شهری گفت: در این زمینه علاوه بر حوزه عمرانی استانداری، شهرداری، راه و شهرسازی، علوم پزشکی، امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز مشارکت دارند که سال گذشته جلسات متعددی برگزار و اولین گام استقرار دفاتر تسهیل گری در محلات شهر یزد به تصویب رسید.

وی ادامه داد: در اولین مرحله و در مرکز استان سه دفتر توسط دفتر امور اجتماعی، سه دفتر توسط معاونت عمرانی، سه دفتر توسط شهرداری راه اندازی شد و بقیه محلات نیز از سوی دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از ظرفیت مراکز سلامت مورد پوشش قرار گرفت که در مجموع ۱۵ دفتر در ۱۵ محله آغاز به کار کرد.

صادقیان افزود: این دفاتر در حال پایش محلات هستند و شش ماه زمان خواهد برد که تا خرداد سال جاری اطلاعات این محلات شهر جمع آوری و بانک اطلاعاتی تهیه خواهد شد، همچنین در سال گذشته ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار بازآفرینی هزینه شد که عمده آن در شهریزد، مهریز، میبد و ابرکوه در فعالیت‌های عمران و بازآفرینی هزینه شده و به بهره برداری رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در پاسخ به اینکه برخی از شهرداری‌ها صورت‌های مالی خود را اعلام نکرده و در دسترس عموم قرار نداده اند ابراز داشت: در زمینه شفاف سازی شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و مراکزی که زیر نظر شهرداری و شوراهای شهر و روستا هستند، دستورالعملی تهیه شده و تا ماه آینده ابلاغ می‌شود و باید این دستورالعمل و عملکردها شفاف سازی شده و در معرض دید عموم قرار گیرد.

صادقیان افزود: تمام مصوبات شوراهای شهر و روستا و اطلاعات شهرسازی شهرها باید از طرف سازمان‌های شهری در اختیار مردم قرار گیرد همچنین مردم برای هر کاری نباید به صورت حضوری به شهرداری مراجعه کنند که اخیرا صدور پروانه الکترونیکی اجرا و در حوزه مالی شهرداری‌ها نیز از طرف وزارت کشور دستورالعملی به همه شهرداری‌ها ابلاغ شد که بودجه سال ۹۹ همه شهرداری‌ها باید طبق این دستورالعمل انجام شود.

وی ادامه داد: بیشتر شهرداری‌های استان یزد لایحه بودجه خود را طبق این دستورالعمل پیاده کرده اند و در کمیسیون تطبیق فرمانداری‌ها نیز دو نفر از کارکنان خبره مالی از طریق استانداری به عنوان مشاور فرماندار معرفی شدند که در بررسی بودجه و الزاماتی که قرار بوده رعایت شود دوستان ما را کمک خواهند کرد و برای اولین بار و در کشور کارشناسان مالی دفتر امور شهری الزامات بودجه شهرداری‌ها را رصد و بررسی خواهند کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در پاسخ به نتیجه پرونده زمین‌های مقابل پارک کوهستان  یزد و اعتراض جمعی از مالکان خصوصی این منطقه گفت: اگر بانک اطلاعات زمین‌های دولتی در استان تشکیل شود و همه این اطلاعات به صورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد خود رعایت خواهند کرد و در زمینه زمین‌های مقابل پارک کوهستان نیز جلسات متعدد برگزار و در ادامه از طریق مراجع قضایی پیگیری شد که بخشی از مالکیت افراد مورد تایید قرارگرفت و بخشی از زمین‌ها رای بر مالکیت دولتی است و در بقیه موارد نیز منتظر رای دادگاه هستیم ولی اگر مالکیت مردم هم مسجل شود باید کاربری این منطقه با توجه به نزدیکی شهر یزد به صورت ویژه دیده شود و چون خارج از محدوده شهر قرار دارد لذا امکان کاربری مسکونی به هیچ وجه ندارد و کاربری این منطقه با فعالیت‌های مرتبط با گردشگری خواهد بود که بعد از تعیین تکلیف دادگاه در این زمینه اقدام خواهد شد و کاربری مسکونی نخواهد داشت.

صادقیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در بودجه سال ۹۹ که از طریق مجلس نیز ابلاغ شده اعتبار بسیار خوبی برای برخی از پروژه‌های استان دیده شده که عمدتا در بخش زیرساخت‌ها است، پروژه راه آهن یزد - اقلید، بزرگراه یزد - طبس، بزرگراه اردکان - چوپانان، بزرگراه هرات - شهر بابک و پروژه بهاباد - دربند - نای بند را از عمده‌ترین این پروژه‌ها اعلام کرد که با پیگیری مسئولان استان و عنایت به سفر رئیس جمهور امسال در پیوست قانون اعتبارات ملی شاهد افزایش بسیار خوبی در زمینه اعتبارات هستیم .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به اینکه پروژه‌های نیمه تمامی که در دو سال آینده به اتمام برسد در اولویت قرار دارد گفت: حوزه عمرانی بسیار گسترده است و متاسفانه بسیاری از پروژه‌ها سال‌ها بلا تکلیف بود که خوشبختانه در سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

وی گفت:  از آن جمله می‌توان به اتمام پروژه کتابخانه مرکزی یزد پس از ۲۵ سال بلاتکلیفی در اسفندماه سال گذشته، اتمام کمربندی تفت بعد از هفت سال، کمربندی هرات بعد از ۵ سال اشاره کرد و البته این قیبل پروژه‌های بزرگ کم نیستند که سال‌ها بلاتکلیف رها شده به عنوان مثال پروژه یزد - بافق بعد از سال‌ها بلاتکلیفی به بهر برداری رسید و بزرگترین پروژه آن راه آهن یزد - اقلید است که ان شاءالله در هفته دولت سال جاری امکان بهره برداری خواهد داشت.

صادقیان در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به دلیل عدم بهره برداری از کمربندی زارچ - اشکذر اظهار داشت: این کمربندی بخشی از آزادراه اردکان - مهریز است که در حال انجام است و همه فعالیت‌های عمرانی آن به پایان رسیده اما پیمانکار در حال انجام نصب علایم و حط کشی و ایمن سازی مسیر می‌باشد که در بودجه ۹۹ نیز بودجه ای جهت اصلاح راه‌های دسترسی متعددی که وجود دارد، دیده شده و ایمن سازی این مسیر در دستور کار است و امیداریم در هفته دولت به بهره برداری برسد و در این راستا از میدان الغدیر تا جاده طبس در ۱۵ کیلومتر بزرگراهی احداث شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد  در پایان گفت: از همراهی و حمایت‌های استاندار محترم و تلاش و پشتکار همکارانم در حوزه عمرانی، شهرداران و دهیاری‌ها و همه افراد و نهادهای مرتبط با حوزه عمرانی استانداری کمال تشکر را دارم زیرا که در سال گذشته تمام امکانات خود را برای تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام در استان بکارگیری کرده و ان شاءالله در سال جاری هر پروژه‌ای که بالای ۸۰ درصد پیشرفت داشته و بلاتکلیف رها شد تعیین تکلیف خواهد شد که علاوه بر حفظ بیت المال مردم عزیز استان از ثمرات بهره برداری این پروژه‌ها استفاده کنند.

خاطرات شما از سفر به پایش سلامت مسافران ورودی به ابرکوه نگارش نظر

نظر خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن نظر ابتدا ثبت نام کنید.