چند خبر مهم از حوزه انتظامی هرمزگان

چند خبر مهم از حوزه انتظامی هرمزگان

129

چند خبر مهم از حوزه انتظامی هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- دستگیری سارقان هشت میلیاردی طلا ،کشف ۱۰ هزار دستکش لاتکس قاچاق، امحای بیش از ۲۷۰ تن کالای قاچاق و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از جمله اخبار م...

چند خبر مهم از حوزه انتظامی هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- دستگیری سارقان هشت میلیاردی طلا ،کشف ۱۰ هزار دستکش لاتکس قاچاق، امحای بیش از ۲۷۰ تن کالای قاچاق و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از جمله اخبار مهم انتظامی در هرمزگان طی ۲۴ ساعت گذشته است.

فرمانده انتظامی هرمزگان از دستگیری سارق طلا در شهرستان بندرلنگه خبر داد وگفت: با تلاش و تیزهوشی کارآگاهان پلیس آگاهی، از خروج هشت میلیارد ریال طلا از شهرستان جلوگیری و سارق دستگیر شد.

سردار غلامرضا جعفری روز جمعه در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وقوع مقادیر قابل توجهی طلا از یک از منزل مسکونی، دستگیری سارق یا سارقان احتمالی و کشف اموال مسروقه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی بندرلنگه با انجام بررسی های تخصصی و تحقیقات میدانی هدفمند سارق را شناسایی و با هماهنگی قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه قبل از متواری شدن با اموال مسروقه در خروجی شهرستان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: سارق در بازجویی های پلیسی و در مواجهه با دلایل و مستندات قانونی لب به اعتراف گشوده و به سرقت طلا و جواهرات به ارزش ۸ میلیارد ریال از منزل مسکونی اعتراف کرد.

سردار جعفری بیان داشت: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و اموال مسروقه نیز به مالباخته تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان به شهروندان توصیه کرد: با هوشیاری لازم و رعایت نکات ایمنی و هشدار های پلیسی از اعتماد بی جا به افراد ناشناس خودداری و با نصب حفاظ و استفاده از قفل های مقاوم و استاندارد خانه های خود را از نفوذ سارقان ایمن کنند.

امحای بیش از ۲۷۰ تن کالای قاچاق

در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و آئین نامه اجرایی مبارزه با قاچاق هیات وزیران مبنی بر انهدام کالاهای قاچاق کشف شده، انواع کالای قاچاق شامل یک هزار و ۶۵۰ عدد لوازم آرایشی بهداشتی، یک هزار و ۱۰۶ ثوب البسه، ۲۰۱ تن پودر ماهی، ۳ تن و ۲۶۸ کیلو پسته خام غیر قابل مصرف، ۲۲ تن ریشه گیاه شیرین بیان، یک تن کود شیمیایی و بیش از ۴۰ تن سایر کالاهای خوراکی با حضور نمایندگان مراجع مختلف در بندرعباس امحاء شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان ارزش کالاهای امحاء شده را ۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این اجناس دارای آراء قطعی توسط مراجع رسیدگی کننده و از نظر بهداشتی و استاندارد مصرف آنها غیر انسانی تشخیص داده شده است.

کشف ۱۰ هزار دستکش لاتکس در بندرعباس

سردار جعفری با تاکید بر اجرای مستمر طرح تشدید مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی ، گفت: در حال حاضر که ویروس کرونا، امنیت هموطنان را به خطر انداخته ، تمامی دستگاه ها از جمله نیروی انتظامی با اجرای این طرح در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان ادامه داد: در این راستا مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی شهید میرزایی حین کنترل خودروهای خروجی از بندرعباس به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از این خودرو، ۱۰ هزار دستکش پزشکی لاتکس خارجی به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیون ریال را کشف و در این راستا یک نفر متهم نیز دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

طرح فاصله گذاری اجتماعی با قاطعیت در هرمزگان اجرا می شود

  فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به قاطعیت پلیس در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از تمام مسافران نوروزی خواست با پایان دادن به سفر خود، هرچه سریعتر برنامه بازگشت به شهر محل سکونت خود را تنظیم کنند.

سردار غلامرضا جعفری با بیان اینکه اجرای این طرح از بامداد هشتم فروردین ماه آغاز شده، افزود: باتوجه به شیوع روزافزون ویروس کرونا در کشور، پلیس هرمزگان همراه با دستگاه‌های مرتبط، طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری را با قاطعیت اجرا می کند.

وی تاکید کرد: شهروندان برای حفظ سلامتی خود و سایر هموطنان و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، در خانه بمانند و مسافران نوروزی که در استان حضور دارند هرچه سریعتر به استان محل سکونت خود بازگردند.

سردار جعفری خاطرنشان کرد: تمام مبادی ورودی و خروجی فرعی استان بسته خواهد شد و خودروهای غیر بومی نیز از کنار گذرشهرها استفاده و از استان خارج و از ورود به داخل شهرها خودداری کنند.

فرمانده انتظامی هرمزگان تاکید کرد: پلیس بدون اغماض با خودروهای متخلف برخورد و برابر قانون متخلفان مشمول ۵ میلیون ریال جریمه نقدی و خودرو متخلف به مدت یک ماه توقیف خواهد شد.

خاطرات شما از سفر به چند خبر مهم از حوزه انتظامی هرمزگان نگارش نظر

نظر خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن نظر ابتدا ثبت نام کنید.