ارائه خدمات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فضای مجازی

ارائه خدمات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فضای مجازی

62

ارائه خدمات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فضای مجازی

تهران-ایرنا- سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پی شیوع ویروس کرونا و در راستای عمل به شعار «در خانه بمانیم» با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتم...

ارائه خدمات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فضای مجازی

تهران-ایرنا- سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پی شیوع ویروس کرونا و در راستای عمل به شعار «در خانه بمانیم» با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به شهروندان خدمات فرهنگی هنری ارائه می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این سازمان در پی شیوع ویروس کرونا و برای رعایت نکات بهداشتی و عمل به شعار «در خانه بمانیم» پس از لغو همه برنامه‌های فرهنگی و هنری، با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به شهروندان خدمات فرهنگی هنری ارائه می‌کند.

کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگی هنری

مدیریت امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری «کتابخانه دیجیتال» این سازمان را به نشانی dtlib.ir راه‌اندازی کرده که برخی از کتاب‌های پرمراجعه کتابخانه‌ها به صورت فایل‌های قابل استفاده در رایانه در آمده و در اختیار مراجعان قرار می‌گیرد.

پایگاه‌های داده‌ای کتاب‌شناختی، کتاب‌های الکترونیکی، کتاب‌های گویا، پایان‌نامه‌ها، طرح‌های پژوهشی، فیلم، جزوات، عکس‌ها، داده‌های عددی، نشریات الکترونیکی و مقالات الکترونیکی برخی از منابع دیجیتال این کتابخانه هستند.

تاکنون برای گسترش کتابخانه دیجیتال اقداماتی مانند تهیه ۸۰ هزار عنوان منبع لاتین، تهیه بیش از پنج هزار کتاب گویا، تهیه بیش از سه هزار عنوان کتاب فارسی و بیش از پنج هزار عنوان مقاله فارسی انجام شده است و مراجعه به این سایت، می‌تواند جایگزین مناسبی برای مراجعه حضوری به کتابخانه‌ها باشد.

بازدید مجازی از موزه‌ها

بازدید آنلاین از موزه‌های سازمان فرهنگی هنری برای رعایت نکات بهداشتی در مقابله با شیوع ویروس کرونا، به جای بازدید حضوری از آنها می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

باغ‌موزه قصر یکی از این موزه‌هاست که گنجینه‌ای ارزشمند از تاریخ معاصر ایران محسوب می‌شود و در سامانه بازدید مجازی از آن می‌توانید بخش‌های مختلف مجموعه شامل موزه مارکوف، موزه زندان سیاسی و محوطه باغ ایرانی باغ‌موزه قصر را به صورت مستقیم و ۳۶۰ درجه مشاهده کنید.

برای بازدید مجازی از باغ‌موزه قصر به نشانی http://qasr.ir/portals/۱۲/vtour/index.html مراجعه کنید.

خانه موزه انتظامی دیگر موزه‌ای است که می‌توانید از بخش‌های گوناگون آن به صورت مجازی دیدن کنید. این موزه در سال ۱۳۹۲ افتتاح شده و پیش از آن محل سکونت آقای بازیگر سینمای ایران مرحوم عزت‌الله انتظامی بوده است.

برای بازدید مجازی از خانه موزه انتظامی به نشانی  http://۳۱.۲۴.۲۳۳.۲۳/vtour مراجعه کنید.

موزه هنرهای دینی امام علی(ع) نیز از مراکز فرهنگی هنری مؤثر در زمینه هنرهای تجسمی است. در بخش بازدید مجازی سایت این موزه به نشانی iaram.ir،  می‌توانید تعدادی از آثار هنری در زمینه‌های نقاشی، خوشنویسی، عکاسی و آثار حجمی را به صورت آنلاین تماشا کنید.

دوره‌های آموزشی آنلاین

جشنواره «خدمت» همزمان با تعطیلی مدارس و عدم برگزاری دوره‌های آموزشی در مراکز سازمان فرهنگی هنری برگزار می‌شود. این جشنواره با هدف ارائه خدمات مطلوب و بی‌وقفه به فراگیران آموزشی فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ، دوره‌های آموزشی را در فضای مجازی با استفاده از ظرفیت مربیان کارآزموده رشته‌های مختلف برگزار می‌کند تا خللی در روند آموزشی فراگیران در شرایط کنونی رخ ندهد.

محتواهای تولیدشده در قالب فیلم، پادکست، ویدئو، ویدئو کنفرانس، جزوه، مقاله، متن آموزشی، پاورپونیت، اینفوگرافی است و به صورت آنلاین و آفلاین در فضای مجازی برای فراگیران توسط مربیان آموزشی ارائه می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود بیش از یکهزار و ۳۰۰ بسته آموزشی توسط مربیان تولید و در فضای مجازی انتشار پیدا کند.

دوره‌های آموزشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در رشته‌های متنوع برنامه‌ریزی شده و قرآن و حدیث، فقه و زندگی، تاریخ، گفتمان انقلاب اسلامی، نغمه‌های دینی، مهارت اجتماعی، فرهنگ، آداب و مهارت‌های شهرنشینی، ادیبات، هنرهای صناعی و سنتی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، هنرهای موسیقیایی، تغذیه و بهداشت و سلامت، روزنامه نگاری و روابط عمومی، نجوم، رایانه، زبان های خارجی، ورزش و آفرینش‌های خانگی برخی از دوره‌های مورد توجه در این طرح است.

برای اطلاع از دوره‌های در حال برگزاری و استفاده از کلاس‌هایی که به صورت مجازی در شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود، می‌توانید با فرهنگسرای نزدیک محل سکونت خود تماس بگیرید.

خاطرات شما از سفر به ارائه خدمات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فضای مجازی نگارش نظر

نظر خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن نظر ابتدا ثبت نام کنید.