دادستان میانه به عاملان تنش زا در فضای مجازی هشدار داد

دادستان میانه به عاملان تنش زا در فضای مجازی هشدار داد

174

دادستان میانه به عاملان تنش زا در فضای مجازی هشدار داد

تبریز- ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب میانه به افرادی که فضای مجازی را با تنش روبرو می‌کنند هشدار داد و افزود: مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی یا سایر شبکه‌...

دادستان میانه به عاملان تنش زا در فضای مجازی هشدار داد

تبریز- ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب میانه به افرادی که فضای مجازی را با تنش روبرو می‌کنند هشدار داد و افزود: مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی یا سایر شبکه‌های اجتماعی چنانچه مطلبی با محتویات مجرمانه در گروه و یا کانال آنان انتشار یابد تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

محمود محمودیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بابیان اینکه ما از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی که با رعایت قانون اقدام به انعکاس مشکلات مردم می‌کنند حمایت می‌کنیم، گفت: نقد منصفانه وظیفه اصلی خبرنگاران و اصحاب رسانه است

وی در عین حال گفت: با رسانه‌ای که با عدم رعایت قانون مطبوعات اقدام به نشر اکاذیب کرده و شخصیت حقیقی یا حقوقی فرد یا افرادی را زیر سؤال ببرد برخورد جدی خواهیم کرد.

محمودیان با اشاره به اینکه امروزه فضای مجازی از اهمیت بسیار زیادی در زندگی بشر برخوردار است، بیان کرد: رسانه‌ها در این برهه زمانی می‌توانند با عمل به رسالت ذاتی خود در چارچوب قانون در راستای حل مشکلات عمومی جامعه نقش بسزایی را ایفا کنند چراکه بسیاری از مشکلات با انعکاس در خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی قابل‌حل است.

وی اضافه کرد: با افرادی که در این شبکه‌ها چه با اکانت حقیقی چه با اکانت های فیک اقدام به نشر اکاذیب و تشویش اذهان کنند برخورد قانونی خواهیم کرد.

محمودیان با اشاره به ایام انتخابات پیش رو تاکید کرد: هواداران و طرفداران کاندیداها از هرگونه توهین و نشر اکاذیب علیه همدیگر به‌شدت پرهیز کنند زیرا دستگاه قضایی شهرستان میانه در جهت حفظ حقوق عامه مردم با هرگونه تخلفات انتخاباتی برخورد خواهد کرد.

 وی با ذکر این موضوع که تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در فضای مجازی خلاف قانون است، متذکر شد: تمامی رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی باید با تبعیت از قانون از هرگونه اقدام به تبلیغات زودهنگام در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی و همچنین در رسانه‌های خود خودداری کنند.

محمودیان نقش رسانه‌ها در کاهش جرائم انتخاباتی و حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی را حیاتی عنوان کرد و گفت: در فضای مجازی باید از ایجاد هرگونه تنشی خودداری کرد.

خاطرات شما از سفر به دادستان میانه به عاملان تنش زا در فضای مجازی هشدار داد نگارش نظر

نظر خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن نظر ابتدا ثبت نام کنید.