آسمان همدان برفی می‌شود

آسمان همدان برفی می‌شود

91

آسمان همدان برفی می‌شود

همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در پی ورود یک سامانه بارشی از سمت دریای مدیترانه و فعالیت آن از شامگاه چهارشنبه، ریزش برف بیشتر نقاط این اس...

آسمان همدان برفی می‌شود

همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در پی ورود یک سامانه بارشی از سمت دریای مدیترانه و فعالیت آن از شامگاه چهارشنبه، ریزش برف بیشتر نقاط این استان را فرا می‌گیرد.

محمدحسن باقری‌شکیب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، به تدریج افزایش ابر همراه با وزش باد و مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: بعدازظهر چهارشنبه یک سامانه بارشی از سمت غرب وارد استان می‌شود و فعالیت خود را با بارش باران و ریزش برف آغاز می‌کند.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه این سامانه تا میانه هفته آینده مهمان آسمان استان است، ادامه داد: اوج فعالیت این سامانه روز /پنجشنبه/ است که پیش‌بینی می‌شود به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ میلی‌متر بارش داشته باشد.

وی اضافه کرد: امروز و فردا صبح، آسمان همدان پایدار است که موجب افزایش آلایندگی‌ها می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در مجموع این سامانه زیاد قوی نیست و مناطق جنوبی و غربی استان را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: این سامانه موجی از هوای سرد را وارد استان می‌کند و موجب کاهش سه تا پنج درجه سانتی گرادی دمای هوا می‌شود.

باقری شکیب بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و کبودراهنگ با ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

وی اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر و بیشینه دمای هوای این شهر هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

خاطرات شما از سفر به آسمان همدان برفی می‌شود نگارش نظر

نظر خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن نظر ابتدا ثبت نام کنید.