معرفی و اطلاعات کامل شهر سامن

8.9K

سامن

سامن مرکز بخش سامن و از شهرهای شهرستان ملایر در استان همدان است. بخش سامن در سال ۱۳۳۸ خورشیدی از بخش مرکزی شهرستان ملایر جدا شد و شهرداری این شهر در س...

با سلام خدمت شما بیننده گرامی ! اطلاعات نمایشی در زیر از ویکی پدیا جمع آوری شده و ممکن است قدیمی یا صحیح نباشند. لطفا با نشر صحیح اطلاعات ما را یاری کنید.

معرفی شهر سامن

سامن

سامن مرکز بخش سامن و از شهرهای شهرستان ملایر در استان همدان است. بخش سامن در سال ۱۳۳۸ خورشیدی از بخش مرکزی شهرستان ملایر جدا شد و شهرداری این شهر در سال ۱۳۳۹ خورشیدی تأسیس شد. این شهر از شهرهای کهن است همچنین شهر زیر زمینی سامن در این شهر قرار دارد. شهر سامن متشکل از محله‌های سراستخر، محله نو، سرکمر، محله گوشه، علی آباد و پشت باغات می‌باشد .

جمعیت

جمعیت شهر سامن بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰، جمعیت آن ۴٬۴۲۶ نفر (۱٬۲۶۹ خانوار) بوده‌است.

موقعیت

فاصله این شهر تقریبا” با شهر ملایر حدود ۱۷ کیلومتر است شهر سامن با روستاهایی چون نازول، نمازگاه، طجر، کهکدان و... همسایه است.

جاهای دیدنی

شهر زیر زمینی باستانی(دستکند). زیارتگاه طجر.برج خانقلی.مقبره سام و حام.

بخش سامن

بخش سامن، از توابع فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، متشکل از شهر سامن با چهار دهستان سامن، آورزمان، سفید کوه و حرم رود سلفی و دارای ۶۴ روستا، بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در سال ۱۳۹۰ دارای ۳۱۰۶۰ نفر جمعیت در جنوب غربی شهرستان ملایر واقع شده.

منابع

  1. معرفی شهر زیر زمینی سامن به دو زبان
  2. گالری تصاویر شهر زیر زمینی سامن
  3. سایت شهر سامن
  4. شهر زیر زمینی سامن در وب سایت رسمی این شهر
  5. تیم فوتبال شهدای سامن

پانویس

خاطرات شما از سفر به سامن نگارش خاطره

خاطره خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن خاطره ابتدا ثبت نام کنید.