لگجی مهمترین گونه گیاهی استان بوشهر

لگجی مهمترین گونه گیاهی استان بوشهر

352

لگجی مهمترین گونه گیاهی استان بوشهر

بوشهر - ایرنا- لگجی از مهمترین گونه‌های گیاهی بومی استان بوشهر است و این گیاه چند منظوره در اغلب شهرستان‌های استان به خصوص در شهرستان‌های دیلم، گناوه، دشتی، دش...

لگجی مهمترین گونه گیاهی استان بوشهر

بوشهر - ایرنا- لگجی از مهمترین گونه‌های گیاهی بومی استان بوشهر است و این گیاه چند منظوره در اغلب شهرستان‌های استان به خصوص در شهرستان‌های دیلم، گناوه، دشتی، دشتستان و تنگستان رشد می‌کند. این گیاه بومی خواص دارویی و طبی کم نظیری برای درمان انواع بیماری‌ها دارد؛ از میوه کال آن ترشی و میوه رسیده آن به صورت تازه مصرف می‌شود همچنین بقایای این گیاه پس از خشک شدن به عنوان علوفه دام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا باقری روز یکشنبه در دیدار با فرمانده انتظامی استان بوشهر به رسانه‌ها اعلام کرد: رضایت به‌موقع خانواده‌هایی که بیمار مرگ مغزی در بیمارستان‌ها دارند نقش به‌سزایی در نجات جان هم‌وطنان نیازمند به اهدای عضو دارد.

وی ادامه داد: در آموزه‌های دینی همواره بر نیکوکاری و نوع‌دوستی و مورد آزمایش الهی قرار گرفتن کسانی که ایمان آورده‌اند تأکید شده است و رویارویی با مرگ مغزی نیز مثالی عینی برای این موضوع است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر نیز گفت: نیروی انتظامی در کنار دانشگاه علوم پزشکی نقش بسزایی در تأمین سلامت مردم دارد و با کاهش آمار تصادف‌ها و ضرب‌ و جرح کمک شایانی به کاهش بار حوزه سلامت استان می‌شود.

سردار خلیل واعظی افزود: تیم پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توانسته است با ایثار ماندگار خانواده‌های اهداکننده عضو، در نجات جان انسان‌های نیازمند به عضو کمک کند.

وی بیان کرد: بوشهر یکی از استان‌هایی است که کمترین میزان جرم و جنایت را در کشور دارد.

در این آئین فرمانده انتظامی استان بوشهر و جمعی از همکاران خود کارت اهدا عضو دریافت و انجمن اهدا عضو استان نیز به ایشان نشان افتخار اهدا کرد.

خاطرات شما از سفر به لگجی مهمترین گونه گیاهی استان بوشهر نگارش نظر

نظر خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن نظر ابتدا ثبت نام کنید.