شورای شهر و شهرداری تهران در رعایت نکردن سهم زنان در مدیریت شهری تذکر گرفتند

شورای شهر و شهرداری تهران در رعایت نکردن سهم زنان در مدیریت شهری تذکر گرفتند

96

شورای شهر و شهرداری تهران در رعایت نکردن سهم زنان در مدیریت شهری تذکر گرفتند

تهران- ایرنا- دو عضو شورای اسلامی شهر تهران همزمان با روز میلاد حضرت زهرا(س) به شورای شهر و شهرداری نسبت به عدم رعایت سهم زنان در مدیریت شهری تذکر دادند....

شورای شهر و شهرداری تهران در رعایت نکردن سهم زنان در مدیریت شهری تذکر گرفتند

تهران- ایرنا- دو عضو شورای اسلامی شهر تهران همزمان با روز میلاد حضرت زهرا(س) به شورای شهر و شهرداری نسبت به عدم رعایت سهم زنان در مدیریت شهری تذکر دادند.

«الهام فخاری» عضو شورای  اسلامی شهر تهران در تذکری در صحن شورا با گرامیداشت روز زن و تلاش های جامعه زنان در سراسر کشور به شورا و هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران تذکر داد.  

او گفت: سهم ۳۰ درصدی زنان در مدیریت شهری و شورای شهر رعایت نشده است.

فخاری افزود: در ماده ۷۴ برنامه سوم توسعه شهرداری تهران و همچنین به الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه افزایش انتصاب جوانان در تصدی پست های مدیریتی و ارتقای سهم و نقش آنان در مدیریت؛ مصوب سال ۹۷ که ۵۰ درصد این سهم را نیز برای زنان تعریف کرده، متاسفانه نسبت به اجرای این مصوبه ها در ساختار سازمانی شورای اسلامی شهر و دبیرخانه اجرایی توجه ای نشده است.

وی تاکید کرد که ضروریست هیات رئیسه شورای شهر نسبت به اجرای این مصوبه در نهاد شورا اقدام و به شورای شهر گزارش دهند.

فخاری تاکیدکرد: مصوبات شورا ابتدا در سیستم اداری شورای شهر عملیاتی شود تا الگویی برای شهرداری باشد.

«شهربانو امانی» عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدواریم در یک سال و نیم باقی مانده از دوره شورای پنجم، سهم قابل توجهی از پست های مدیریتی در ۷ معاونت، ۲۲ سازمان، ۲۱ شرکت وابسته، ۶  شرکت مرتبط، ۲۲ منطقه، ۱۴ مرکز و ستاد و موسسه و تعداد زیادی اداره کل به زنان داده شود.

وی افزود: شهرداری تهران مکلف است در راستای افزایش میزان حضور و ارتقاء جایگاه زنان در مدیریت شهری و افزایش سطح و کیفیت حضور اجتماعی و مشارکت فعال زنان در شهر از طریق تبعیض مثبت، توانمندسازی و فراهم ساختن زمینه‌های ارتقاء نقش زنان در مدیریت شهری با اختصاص ۳۰  درصد از پست‌های مدیریتی به زنان شاغل در شهرداری اقدام کند. امانی افزود: بر اساس گزارش های واصله، تاکنون اقداماتی در این خصوص انجام شده اما کافی نیست.  

این عضو شورا خواست که این تذکر به شهرداری تهران ارایه شود.

مزایده فروش خانه اقدسیه تهران غیر قانونی است عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که شهرداری برای فروش اموال و بناهای خود باید از شورای شهر مجوز بگیرد و با این حساب مزایده خانه اقدسیه غیر قانونی است. «حجت نظری» گفت: مزایده بنای اقدسیه در منطقه یک تهران که روز چهارشنبه ۲۳ بهمن‌ماه آغاز شده، خلاف قانون بوده و هرچه سریعتر باید ملغی شود.

وی گفت: شهرداری تهران بر اساس سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، مکلف است لیست املاک قابل واگذاری را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند.

وی افزود: متاسفانه هنوز این لیست به شورا ارائه نشده اما آگهی فروش خانه برخی بناها از جمله خانه اقدسیه نیز منتشر شده است.

این عضو شورا گفت: نه‌ فقط عمارت اقدسیه، بلکه هیچ‌کدام از املاکی که به فروش می‌رسد، مطابق اراده شورا در لیست مورد اشاره لحاظ نشده است.

 نظری ادامه داد: درحالی که تا این لحظه چنین مجوزی اخذ نشده و فرآیند مزایده آغاز شده است. خانه موسوم به خانه اقدسیه، خانه ای است که تعدادی از شهرداران تهران در آن ساکن بوده‌اند. این خانه که در اقدسیه و منطقه یک تهران واقع شده است با تصمیم شهردار تهران برای فروش گذاشته شده است.

قرار است درآمد حاصل از فروش این خانه در پروژه‌های عمرانی صرف شود.

خاطرات شما از سفر به شورای شهر و شهرداری تهران در رعایت نکردن سهم زنان در مدیریت شهری تذکر گرفتند نگارش نظر

نظر خود را برای دیگران بنویسید تا اگر کسی دوست داشت به این شهر سفر کند.
برای نوشتن نظر ابتدا ثبت نام کنید.