پاسارگاد دماوند مسجد لاله واژگون ایران از فضا
چهارگوشه - معرفی استان ها و شهر های ایران و جاذبه های توریستی

آذربایجان شرقی

امام جمعه تبریز با بیان اینکه بحران خشک شدن دریاچه ارومیه زندگی مردم ساکن در استان های شمالغرب را تهدید میکند گفت: بحران موجود استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان را در معرض آسیب های جبران ناپذیر قرارداده است .
در این نمایشگاه که از فردا به طور رسمی آغاز به کار کرده و تا روز چهارشنبه به فعالیت خود ادامه خواهد داد، ٢١ منطقه ویژه تخصصی و ٢٨ رویداد جانبی پیش بینی شده است. نوپانا  به نقل از  سیناپرس : پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تبریز آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه مراکز علمی دانشگاهی، فناوری و تجاری حضور داشته و از اهداف اصلی آن می توان به ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه اشاره کرد. ربع رشیدی در حافظه تاریخ علم و دانش ایران زمین به عنوان یک مجموعه دانشگاهی ثبت شده است که توسط خواجه رشید الدین فضل الله، وزیر دانشمند ایلخانان در قرن هشتم هجری در شهر تبریز تاسیس شده و امروزه الهام بخش ایجاد مرکزی با همین نام و تحت عنوان منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در مرکز استان آذربایجان شرقی شده است. در این نمایشگاه که از فردا به طور رسمی آغاز به کار کرده و تا روز چهارشنبه به فعالیت خود ادامه خواهد داد، ٢١ منطقه ویژه تخصصی و ٢٨ رویداد جانبی پیش بینی شده است. گفتنی است در حاشیه این نمایشگاه همچنین ١٧٥٠ طرح مبتنی بر علم و فناوری نیز ارایه شده و ...
سرزمین ایرانیان- خدابخشی با اشاره به چالش های کشور در حوزه محیط زیست، افزود: در این راستا فناوری ها می توانند نقش موثری ایفا کنند. وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این راستا در استان آذربایجان شرقی، اظهار کرد: یکی از اقدامات در این راستا در پالایشگاه تبریز انجام شده است، به گونه ای که در این پالایشگاه بنزین معمولی تبدیل به بنزین یورو 4 شده است. خدابخشی با تاکید بر اینکه در این زمینه هزینه های زیادی صرف شده است، خاطرنشان کرد: پالایشگاه تبریز با اختصاص حدود 100 میلیون دلار سرمایه گذاری توانسته است بنزین یورو 4 تولید کند. استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: علاوه بر آن برای تولیدات ارزش افزوده پایین به محصولات با ارزش افزوده بالا مبلغ 1.2 میلیارد یورو پروژه تعریف شده است. وی با تاکید بر ایجاد توسعه پایدار در کشور، اظهار کرد: در این راستا باید به تجاری سازی محصولات فناورانه نیز توجه کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی از تولید بنزین یورو ۴ در پالایشگاه تبریز خبر داد. خدابخشی امروز در افتتاحیه پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی با اشاره به چالش های کشور در حوزه محیط زیست، افزود: در این راستا فناوری ها می توانند نقش موثری ایفا کنند. به گزارش امتداد نیوز به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این راستا در استان آذربایجان شرقی، اظهار کرد: یکی از اقدامات در این راستا در پالایشگاه تبریز انجام شده است، به گونه ای که در این پالایشگاه بنزین معمولی تبدیل به بنزین یورو 4 شده است. خدابخشی با تاکید بر اینکه در این زمینه هزینه های زیادی صرف شده است، خاطرنشان کرد: پالایشگاه تبریز با اختصاص حدود 100 میلیون دلار سرمایه گذاری توانسته است بنزین یورو 4 تولید کند. استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: علاوه بر آن برای تولیدات ارزش افزوده پایین به محصولات با ارزش افزوده بالا مبلغ ۱٫۲ میلیارد یورو پروژه تعریف شده است. وی با تاکید بر ایجاد توسعه پایدار در کشور، اظهار کرد: در این راستا باید به تجاری سازی محصولات فناورانه نیز توجه کنیم.
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ پیکر یکی دیگر از شهدای مدافع حرم در استان آذربایجان شرقی تشییع می شود. مردم شهر تبریز فردا یکشنبه 21 آبان ماه ساعت 10 صبح پیکر شهید "وحید فرهنگی" را از میدان شهدای این شهر به سمت میدان ساعت تشییع خواهند کرد. شهید فرهنگی از رزمندگان ایرانی مدافع حرم بود که براثر شدت جراحت ناشی از برخورد با مین در حین نبرد با گروه های تکفیری در سوریه به شهادت رسید. پیکر این شهید در نهایت در گلزار شهدای وادی رحمت شهر تبریز به خاک سپرده می شود. مراسم بزرگداشت شهید فرهنگی روز یکشنبه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد امام حسین(ع) شهر تبریز برگزار خواهد شد. شهید وحید فرهنگی به عنوان هجدهمین شهید مدافع حرم استان آذربایجان شرقی شناخته می شود و مراسم استقبال از پیکر این شهید امروز در فرودگاه شهر تبریز برگزار شد. ............... پایان پیام/ 268
سومین شماره ماهنامه اجتماعی، فرهنگی ماهنی با مطالب متنوع و پرونده سینما از چند نما از امروز در روی دکه های استان های شمالغرب کشور (آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، زنجان و اردبیل) قرار گرفت.
تبریز - استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت بررسی و کنترل مجدد تمامی پروژه های عمرانی استان توسط شهرداری ها تاکید کرد.
نصر: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با تاکید بر وجود آب و هوای مناسب در فصل تابستان و ظرفیت استان از نظر جاذبه های گردشگری و تاریخی گفت: استان آذربایجان شرقی مهیای میزبانی از مسافران همزمان با تعطیلات عید سعید فطر و آغاز سفرهای تابستانی است.
گروه اجتماعی: جلسه ستاد برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پانا از آذربایجان شرقی، فرهنگیانی که در ایام تابستان قصد سفر به استان آذربایجان شرقی را دارند می توانند از طریق نشانی و شماره تماس هایی که در ذیل می آید برای پیش بینی اقامت با ستاد اسکان محل مورد نظر هماهنگی لازم را انجام دهند. گفتنی است آذربایجان شرقی دارای 39 شهرستان و منطقه می باشد که در 24 پایگاه شامل 190 مدرسه و 2 هزار کلاس آماده پذیرایی از مسافران می باشد. کلاسهای در نظر گرفته شده شامل 60 کلاس ویژه، 1650 نوع الف، 70 کلاس نوع ب، 30 کلاس نوع ج می باشد. اسکان مسافران در این ...

Template Design:Dima Group